Resultat 2011

 

Piger 4,1 km.
Resultat Tid                  Navn                                               Klub                             
1 00:18.05 Helle Frisk Kristensen Velux
2 00:19:44 Carina Wacker  
3 00:19.48 Johanne Pedersen Ribe Trim
4 00:21.00 Emma Sørensen  
5 00:21.33 Clara Frisk Kristensen Velux
6 00:22.14 Katrine Eskildsen Velux
7 00:22.19 Katrine Lind Laursen Velux
8 00:22.34 Kathrine Tang Lydiksen Klinik for Fysioterapi
9 00:22.56 Malene Lund Velux
10 00:22.58 Mette Kiholm  
11 00:22.58 Mathilde Juhl Boisen  
12 00:23.32 Stine Jørgensen  
13 00:24.41 Stine Falk  
14 00:25.36 Lærke Hansen  
15 00:25.38 Ditte Sørensen  
16 00:25.49 Anne-Sophie Nyholm Velux
17 00:25.54 Ditte Marie Knudsen Jessen  
18 00:26:22 Lærke Diabelez  
19 00:26.50 Anne Dorte Bach Petersen  
20 00:26.51 Julie Paulsen Velux
21 00:31.12 Sabine van den Hengel Super Brugsen
22 00:31.43 Louise Kiholm  
23 00:32.01 Emilie Sloth  
24 00:37.30 Julie Jessen  
25 00:37.33 Anne Kristine Knudsen  
26 00:39.45 Celine Nielsen Velux
27 00:41.58 Anna M. Lønborg  
 

Drenge 4,1 km.
Resultat Tid               Navn                                            Klub                          
1 00:16.27 Jeppe Paulsen Velux
2 00:16.59 Mikkel Clausen Velux
3 00:17.22 Morten Nielsen Klinik for Fysioterapi
4 00:17.24 Christian Boysen  
5 00:17.37 Robin  Lønborg  
6 00:17.41 Victor Frankert  
7 00:18.44 Jacob Jørgensen  
8 00:19.35 Mathias Nyholm Velux
9 00:19.55 Tobias Hansen  
10 00:20.01 Sebastian Lind Laursen Velux
11 00:20.09 Nicolai Bach Petersen  
12 00:20.28 Søren Tang Lydiksen Klinik for Fysioterapi
13 00:21.14 Victor Petersen Hjerpsted Løbeklub
14 00:21.17 Nicolai M. Nissen Hjerpsted Løbeklub
15 00:21.25 Andreas Snitker Super Brugsen
16 00:21.29 Frederik Nielsen Klinik for Fysioterapi
17 00:21.44 Daniel Jørgensen SUBK
18 00:21.45 Kasper Lützen  
19 00:22.11 Klaus Petersen  
20 00:22:19 Benjamin Nielsen Klinik for Fysioterapi
21 00:22.54 Rasmus Kristiansen  
22 00:22.55 Nikolaj Kristiansen  
23 00:23.33 Mikkel Jørgensen  
24 00:28.21 Kristoffer Nissen Jørgensen  
25 00:31.16 Rasmus Boisen Kildetoften
26 00:31.18 Rasmus Sørensen  
27 00:31.22 Emil C. Nissen Hjerpsted Løbeklub
28 00:32.29 Johan Overgaard Velux
29 00:32.48 Casper Clausen Velux
30 00:34.56 Simon Frisk Kristensen Velux
31 00:36.20 Jesper Jessen  
32 00:41.09 Kevin Barzel Gotthardsen Velux

Til toppen 

Kvinder 4,1 km.
Resultat Tid            Navn                                         Klub                        
1 00:16.48 Christina Beck  
2 00:17.14 Jane Moesgård Tønder Bailine Tønder
3 00:18.15 Helle Pultz  
4 00:19.47 Didde Jürgensen  
5 00:20.14 Else Marie Ehmsen  
6 00:20.24 Karen Skov Reimann Ecco Running
7 00:20.32 Dorte Spangsmark Ribe Trim
8 00:21.07 Birgit Nielsen Løgumkloster Løbemotion
9 00:21.28 Birthe Conrad Ecco Running
10 00:22.02 Rita Hendriksen løgumkloster løbeklub
11 00:23.04 Jette Nielsen Klinik for Fysioterapi
12 00:23.11 Linda Mylin  
13 00:23.12 Anette Olesen Enevoldsen Ecco Running
14 00:23.17 Jonna T. Jensen  
15 00:23.22 Gitte Matzen  
16 00:23.29 Susanne Hansen  
17 00:23.39 Lone Pedersen Ribe Trim
18 00:23.41 Jytte Møller Jacobsen Løgumkloster Løbemotion
19 00:23.42 Lone Iversen  
20 00:23.45 Rita Wiborg Jessen Løgumkloster Løbemotion
21 00:23.54 Mette Nielsen Velux
22 00:23.55 Maj Britt Lund  
23 00:23.57 Britta Kiholm  
24 00:24.10 Diana Vive Ivang Løgumkloster Løbemotion
25 00:24.14 Anne Chrestine Schmidt  
26 00:24.20 Jette Christensen  
27 00:24.31 Anne Dorthe Freese Grau Løgumkloster Løbemotion
28 00:24.32 Dorte Borglind Ecco Running
29 00:24.42 Anett Pedersen  
30 00:24.47 Randi S. Hansen Velux
31 00:24.50 Dorthe Søgaard Winterskov Bailine Tønder
32 00:24.52 Lone M. Hansen Løgumkloster Løbemotion
33 00:25.07 Christina Philipp Super Brugsen
34 00:25.10 Charlotte Christensen  
35 00:25.16 Anne Margrethe Blaschke  
36 00:25.18 Amalie Nielsen Klinik for Fysioterapi
37 00:25.20 Tina Schmidt  
38 00:25.21 Anna Post Ribe Trim
39 00:25.52 Anna Marcussen  
40 00:26.11 Anne Mette Pedersen asp software
41 00:26.14 Malene Krog Frisk  
42 00:26.26 Heidi Hansen  
43 00:26.32 Lene Westergaard Super Brugsen
44 00:26.39 Sarah Kristoffersen Velux
45 00:26.43 Louise Bartholomæussen Velux
46 00:26.48 Linda Kildegaard  
47 00:26.56 Lene Nielsen Velux
48 00:26.58 Lene Bindesbøl Paulsen Ecco Running
49 00:27.01 Majbritt Hye Christiansen Ove Christiansen Biler
50 00:27.27 Marianne Thomsen  
51 00:27.42 Carina Iversen Løgumkloster Løbemotion
52 00:27.55 Annelise Boisen  
53 00:28.14 Heidi Thomsen  
54 00:28.38 Tina Jannsen  
55 00:28.42 Tina Mensel  
56 00:29.26 Mona Blaschke  
57 00:30.23 Dorte Vaabengaard Klinik for Fysioterapi
58 00:30.36 Sannie Petersen  
59 00:32.09 Grethe Nissen Jørgensen  
60 00:32.50 Beata Hansen Velux
61 00:33.26 Heidi Clausen Velux
62 00:36.21 Jane Jessen Andersen Super Brugsen
63 00:37.27 Jette Lahmann Velux
64 00:38.29 Birgitte Eskildsen Velux
65 00:38.34 Bente Petersen  
66 00:38.36 Anne Grethe Thomsen Velux
67 00:38.46 Else Monska Velux
68 00:38.48 Marianne Bennetsen Velux
69 00:39.15 Christine Rasmussen Velux
70 00:39.47 Lene Nielsen Velux
71 00:40.57 Inge Lise Nielsen Klinik for Fysioterapi
72 00:40.58 Ingrid Nielsen Klinik for Fysioterapi
73 00:41.08 Heidi Barzel Velux
74 00:42.08 Inge M. Lønborg  
75 00:44.18 Dorthe Pedersen Velux
76 00:44.19 Lilli Jensen Velux

Til toppen 

Mænd 4,1 km.
Resultat Tid             Navn                                        

Klub                         

1 00:15.02 Erik Mathiesen Løgumkloster Løbemotion
2 00:15.20 Mikael Ryttergaard Løgumkloster Løbemotion
3 00:15.40 Morten Block  
4 00:16.09 Kim Kibsgaard  
5 00:17.50 Conne Jeggesen  
6 00:18.19 Steffen Paulsen Velux
7 00:18.22 Morten Vølsted Klinik for Fysioterapi
8 00:18.49 Troels Tønder Bailine Tønder
9 00:19.05 Jakob Ebbesen  
10 00:19.11 Djon Thomsen  
11 00:19.18 Jens Nielsen Velux
12 00:19.33 Tommy N. Brodersen ICH Træning og Ernæring
13 00:19:38 Morten Fürst Sørensen  
14 00:19.42 Torben E. Larsen Velux
15 00:19.44 Keen Simonsen  
16 00:19.55 Bent Hansen  
17 00:19.58 Brian Bonnichsen Super Brugsen
18 00:20.41 Peter Kraft  
19 00:20.46 Arne Carlsen Løgumkloster Løbemotion
20 00:20.58 Palle Dahlmann  
21 00:21.02 Johannes Roager  
22 00:21.36 Palle Mylin  
23 00:21.42 Karl-Aage Thykjær Velux
24 00:21.43 Leif Lützen Velux
25 00:22.05 Kaj Nielsen  
26 00:22.14 Allan Eskildsen Velux
27 00:22.27 Per Laursen Velux
28 00:22.59 Anders P. Lund Velux
29 00:23.02 Per Winterskov Bailine Tønder
30 00:24.01 Gleen Frederiksen Velux
31 00:25.58 Thomas Christiansen Ove Christiansen Biler
32 00:26.23 Kim Diabelez Velux
33 00:26.29 Erik Chr. Jacobsen Løgumkloster Løbemotion
34 00:26.40 Lars Lauridsen Velux
35 00:26.47 Vagn Nielsen Klinik for Fysioterapi
36 00:27.29 Peter Styrk  
37 00:28.56 Asmus Jûrgensen  
38 00:31.19 Kent Boisen Kildetoften
39 00:32.30 Morten Overgaard Velux
40 00:35.00 Jørgen Kristensen Velux
41 00:37.29 Manfred Lehmann Velux
42 00:38.35 Kresten Jensen Velux
43 00:38.42 Helge Monska Velux
44 00:38.53 Finn Bennetsen Velux
45 00:38.59 Claus Mosskov Velux
46 00:39.13 Hans Erik Rasmussen Velux
47 00:39.16 Jens Mortensen Velux

Til toppen

Kvinder 9,2 km.
Resultat Tid              Navn                                            Klub                          
1 00:38.09 Borgarhjørt Maria Holm Ribe Trim
2 00:42.49 Majbritt Schmidt  
3 00:42.59 Solvejg Oltmann Løgumkloster Løbemotion
4 00:45.46 Malene Lopdrup Velux
5 00:46.09 Annette Friis Løgumkloster Løbemotion
6 00:47.55 Daisy Dahl  
7 00:48.13 Signe F. Petersen Ribe Trim
8 00:48.18 Heidi Brandt Løgumkloster Løbemotion
9 00:48.20 Lene Søndergaard Ribe Motion
10 00:49.51 Lene Juhl  
11 00:50.03 Lone Bjerg Løgumkloster Løbemotion
12 00:50.11 Charlotte Carlsen Løgumkloster Løbemotion
13 00:51.24 Birgit Rode sport og fitness skærbæk
14 00:51.31 Søster Sandberg Super Brugsen
15 00:52.21 Uta Hofmann Benteler
16 00:52.26 Ulla Krickau Løgumkloster Løbemotion
17 00:52.28 Margit Sørensen Løgumkloster Løbemotion
18 00:52.39 Birte Frisk Velux
19 00:52.58 Lona Skov Løgumkloster Løbemotion
20 00:53.02 Mette Rathcke Ecco Running
21 00:53.38 Anita Jensen  
22 00:53.41 Tina Kettelsen Løgumkloster Løbemotion
23 00:54.18 Jette Bonde Løgumkloster Løbemotion
24 00:54.40 Mette Bendesen Ribe Motion
25 00:55.32 Pia Petersen Popp Løgumkloster løbetrim
26 00:56.21 Karen Karlsen Løgumkloster Løbemtion
27 00:57.04 Anja Birch Christiansen Super Brugsen
28 00:57.06 Vicki Sandberg Super Brugsen
29 00:57.59 Gitte Bartholomæussen Velux
30 01:01.02 Solvejg Andersen  
31 01:01.15 Hanne Pedersen  
32 01:01.17 Joan Jordt  
33 01:01.58 Betty Hansen Ribe Trim
34 01:02.43 Kirsti Snitker Super Brugsen
35 01:03.12 Maria Andersen Velux
36 01:06.50 Tina W. Sørensen Benteler

Til toppen 

Mænd 9,2 km.
Resultat Tid             Navn                                        Klub                           
1 00:34.35 Chris Tygesen Velux
2 00:34.52 John S. Kristensen  
3 00:35.09 Kim Petersen Vidar Motion
4 00:35.38 Flemming Oltmann Løgumkloster Løbemotion
5 00:36.21 Søren Olesen Frifelt Run
6 00:37.16 Thomas Stenger Team Peak
7 00:37.37 Leo Tjellasen  
8 00:38.00 Peter Bonnichsen Super Brugsen
9 00:38.05 Holger Lassen  
10 00:39.57 Kåre Pedersen Næsholdet
11 00:40.35 Neumann Michael Benteler
12 00:40.55 Niels Ole Nissen Velux
13 00:41.45 Niels Dahlerup DNA
14 00:42.02 Christian Lützen Velux
15 00:42.12 Frank Clausen Tønder Løbeklub
16 00:42.23 Erik Post Ribe Trim
17 00:42.34 Bent Conrad  
18 00:42.35 Michael Juhl ASP Software
19 00:42.57 Leif Ibsen Super Brugsen
20 00:43.09 Torben Pedersen SuperBrugsen Skærbæk
21 00:43.21 Henrik Nielsen Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
22 00:43.52 Calle Krog Frisk  
23 00:44.00 Jesper Sindberg Christensen Velux
24 00:44.19 Claus Bjerg Løgumkloster Løbemotion
25 00:44.27 Arne Bonde Ecco Running
26 00:44.38 Jan Madsen Løgumkloster Løbemotion
27 00:44.42 Morten Bork Løgumkloster Løbemotion
28 00:44.45 Jessi Brodersen Løgumkloster Løbemotion
29 00:44.57 Tommy Juhl  
30 00:45.10 Dirk Johannsen Løgumkloster Løbemotion
31 00:45.14 Jesper Kiholm  
32 00:45:26 Bent Nielsen Klinik for Fysioterapi
33 00:45.48 Egon Kildegaard Ribe Trim
34 00:46.06 Marcel van den Hengel Super Brugsen
35 00:46.29 Georg Jensen Velux
36 00:46.44 Tommy Jensen  
37 00:47.43 Jørgen Konstmann  
38 00:48.05 Kristian Frederiksen  
39 00:48.23 Arne Nikolajsen  
40 00:49.24 Patrick Møller Hansen Velux
41 00:49.47 Christian Konstmann Benteler
42 00:50.06 Egon Nansen  
43 00:51.04 Kurt Tang Klinik for Fysioterapi
44 00:52.23 Steffan Johansen Super Brugsen
45 00:52.55 Hassan Mohamed Velux
46 00:53.26 Martin Lindrum  
47 00:58.49 Thomas Nielsen Ecco Running
48 01:00.00 Oliver Neumann Benteler
49 01:08.41 Jan Jørgensen Benteler

Til toppen