Resultat 2012

 

Piger under 16 år 4,1 km.

Placering Navn Distance (navn) Resultat Deltagernr.
1 Solveig Andersen Pige u16 00:18.21 96
2 Mathilde Andersen Pige u16 00:18.43 95
3 Emma Sørensen Pige u16 00:19.58 117
4 Maja Brodersen Pige u16 00:20.29 7
5 Malene Sønnichsen Pige u16 00:22.01 2
6 Louise Kiholm Pige u16 00:22.07 4
7 Laura Winterskov Pige u16 00:22.22 136
8 Anne-Sophie Nyholm Pige u16 00:22.40 63
9 Julie Paulsen Pige u16 00:22.42 47
10 Stine Jørgensen Pige u16 00:22.43 1
11 Julie Eriksen Pige u16 00:22.52 76
12 Katrine Eskildsen Pige u16 00:22.53 87
13 Ditte Sørensen Pige u16 00:26.07 118
14 Lærke Hansen Pige u16 00:26.09 148
15 Mette Kiholm Pige u16 00:26.18 5
16 Signe Sønnichsen Pige u16 00:26.24 3
17 Klara Frisk Kristensen Pige u16 00:28.15 70
18 Annika Nielsen Pige u16 00:30.49 24
19 Anne-Kirstine Jessen Pige u16 00:30.57 78
20 Ditte Marie Jessen Pige u16 00:30.59 200
21 Mathilde Baltsersen Pige u16 00:31.51 57
22 Caroline Baltsersen Pige u16 00:31.52 56
23 Laura Møller Jacobsen Pige u16 00:33.15 29
24 Smilla Lopdrup Tygesen Pige u16 00:34.13 73
25 Lærke Diabelez Pige u16 00:34.26 64
26 Christine Marquardsen Pige u16 00:34.58 143
27 Johanne Hausnap Pige u16 00:36.04 185
28 Anna Lønborg Pige u16 00:37.22 173
29 Emilie Hausnap Pige u16 00:38.13 184
30 Anne Dorte Bach Petersen Pige u16 01:07.35 103
31 Gry Jefsen Pige u16 01:08.10 186
32 Helle Frisk Kristensen Pige u16 01:09.01 69

Til toppen

Drenge under 16 år 4,1 km.

Placering Navn Distance (navn) Resultat Deltagernr.
1 Jeppe Paulsen Dreng u16 00:15.34 6
2 Andreas Snitker Dreng u16 00:18.17 125
3 Sebastian Lind Laursen Dreng u16 00:18.48 75
4 Jonas Jacobsen Dreng u16 00:19.00 133
5 Nicolai Bach Petersen Dreng u16 00:19.19 97
6 Mathias Nyholm Dreng u16 00:19.25 62
7 kasper vejrup Dreng u16 00:19.30 52
8 Martinus Lund Dreng u16 00:19.36 53
9 Tobias Hansen Dreng u16 00:19.42 11
10 Kasper Lützen Dreng u16 00:20.20 86
11 Jacob Nielsen Dreng u16 00:21.58 84
12 Philip Kramer Dreng u16 00:22.20 177
13 Patrick Hansen Dreng u16 00:22.27 123
14 Claus Petersen Dreng u16 00:22.30 121
15 Christian Hansen Dreng u16 00:23.21 8
16 Nikolaj Kristiansen Dreng u16 00:23.29 126
17 Rasmus Kristiansen Dreng u16 00:25.05 127
18 Simon Frisk Kristensen Dreng u16 00:28.14 71
19 Christian Andersen Dreng u16 00:30.53 46
20 Rasmus Schmidt Dreng u16 00:31.02 178
21 Frederik Baltsersen Dreng u16 00:32.31 55
22 Kevin Barzel Gotthardsen Dreng u16 00:34.02 93
23 Mads Kristoffersen Dreng u16 00:35.41 49
24 Johan Overgaard Dreng u16 01:09.05 66

Til toppen

Damer 4,1 km.

Placering Navn Distance (navn) Resultat Deltagernr.
1 Helle Pultz Dame 00:17.54 106
2 Jane Tønder Dame 00:18.06 170
3 Daisy Dahl Dame 00:18.23 115
4 Else Marie Ehmsen Dame 00:19.16 182
5 Anette Conrad Dame 00:20.26 34
6 Sanne Hansen Dame 00:20.42 30
7 Dorte Spangsmark Dame 00:20.47 31
8 Birthe Conrad Dame 00:20.51 35
9 Annatine Breeuwsma Dame 00:20.59 195
10 Mona Lund Dame 00:21.35 20
11 Mona Hansen Dame 00:22.21 157
12 Tina Ketelsen Dame 00:22.22 159
13 Maibritt Andersen Dame 00:22.22 180
14 Rita Brodersen Dame 00:22.25 77
15 Annechrestine Schmidt Dame 00:23.35 14
16 Ulla Bregnø Dame 00:23.37 32
17 Dorthe Søgaard Winterskov Dame 00:23.41 26
18 Anita Jørgensen Dame 00:23.43 13
19 Anne Mette Petersen Dame 00:23.46 192
20 Donna Tembo Dame 00:23.55 129
21 Else Eriksen Dame 00:23.58 101
22 Lindholm Dame 00:24.00 179
23 Lena Hansen Dame 00:24.24 10
24 Gitte Bartholomæussen Dame 00:24.35 137
25 Louise Bjerg Dame 00:24.45 172
26 Tove Pilgaard Dame 00:24.47 36
27 Rita Wiborg Jessen Dame 00:24.50 22
28 Tina Nielsen Dame 00:24.52 38
29 Annelise Fogtmann Dame 00:24.58 154
30 Ulla Arnum Dame 00:25.08 160
31 Wilma van den Hengel Dame 00:25.16 120
32 Vinni Bentsen Dame 00:25.20 158
33 Birgit Nielsen Dame 00:25.22 132
34 Dorthe Kromann Dame 00:25.27 169
35 Louisa Koch Dame 00:25.30 109
36 Anette Fourneise Dame 00:25.33 196
37 Lea valente da Costa Dame 00:25.35 189
38 Bodil Johansen Dame 00:25.47 150
39 Maja Lassen Dame 00:25.51 166
40 Marie Nissen Dame 00:26.28 85
41 Tanja Clausen Dame 00:26.30 152
42 Lone Hansen Dame 00:26.33 134
43 Linda Mylin Dame 00:26.36 140
44 Marianne Magnussen Dame 00:26.41 116
45 Heidi Aarhus Dame 00:26.52 131
46 Sonja Nielsen Dame 00:26.56 147
47 Kirsti Snitker Dame 00:27.00 19
48 Karina Eskildsen Dame 00:27.31 165
49 Tina Fabricius Dame 00:27.32 176
50 Lone Keller Dame 00:28.32 43
51 Linda Kildegaard Dame 00:28.33 198
52 Lene Øvig Dame 00:29.09 130
53 Eva Olsen Dame 00:29.12 112
54 Tina Marquardsen Dame 00:29.16 142
55 Michelle Randløv Dame 00:29.33 124
56 Lena Lassen Dame 00:29.48 104
57 Elisabeth Christensen Dame 00:29.50 83
58 Gitte L. Lassen Dame 00:29.58 119
59 Lene Høg Fosgerau Thomsen Dame 00:30.09 110
60 Mette Hansen Dame 00:30.25 44
61 Lotte Kraft Dame 00:30.29 163
62 Gerda Sørensen Dame 00:30.31 161
63 Dora Block Dame 00:30.34 164
64 Heidi Hansen Dame 00:30.50 25
65 Majelise Mauritsen Dame 00:31.38 135
66 Anna Hamann Dame 00:31.39 145
67 Hanne Birkebæk Dame 00:31.46 144
68 Marianne Baltsersen Dame 00:31.53 59
69 Nina Reszka Madsen Dame 00:32.44 111
70 Jytte Møller Jacobsen Dame 00:33.17 28
71 Birgitte Eskildsen Dame 00:33.57 89
72 Heidi Barzel Dame 00:34.04 92
73 Beata Hansen Dame 00:34.06 98
74 Lilli Jensen Dame 00:34.08 67
75 Dorthe Pedersen Dame 00:34.10 68
76 Ruth Clausen Dame 00:34.11 88
77 Malene Lopdrup Dame 00:34.13 72
78 Karin Jensen Dame 00:34.17 190
79 Pia Diabelez Dame 00:34.24 61
80 Stine Stub Dame 00:34.28 149
81 Sarah Kristoffersen Dame 00:35.31 48
82 Hanna Andersen Dame 00:37.15 171
83 Inge Lønborg Dame 00:37.20 175
84 Kis Hausnap Dame 00:38.15 183
85 Anne Grethe Thomsen Dame 00:38.19 79
86 Maria Andersen Dame 00:38.22 188
87 Mette Ølund Dame   23
88 Dorte Borglind Dame   39
89 Elsebet Hansen Dame   37
90 Hanne Nielsen     81
91 Heidi Schmidt     33
92 Jonna Madsen Dame   100

Til toppen

Herre 4,1 km.

Placering Navn Distance (navn) Resultat Deltagernr.
1 Jesper Nielsen Herre 00:14.50 42
2 Johannes Jepsen Herre 00:15.08 199
3 Morten Block Herre 00:16.01 151
4 Tommy Jensen Herre 00:17.10 105
5 Conne Jeggesen Herre 00:17.14 9
6 Claus Nielsen Herre 00:17.21 41
7 Jacob Jørgensen Herre 00:17.47 191
8 Carsten Nissen Herre 00:18.15 187
9 Steffen Paulsen Herre 00:18.34 45
10 Michael Andersen Herre 00:18.45 94
11 Claus Schmidt Herre 00:18.50 122
12 Torben E. Larsen Herre 00:18.54 54
13 Kasper Kraft Herre 00:18.57 168
14 Jørgen Kristensen Herre 00:19.09 197
15 Keen Simonsen Herre 00:19.28 139
16 Johannes Roager Herre 00:19.33 181
17 Bent Hansen Herre 00:19.57 18
18 Per Laursen Herre 00:20.02 74
19 Dan Kristensen Herre 00:20.06 194
20 Kent Snitker Herre 00:20.10 114
21 Jens Brodersen Herre 00:20.16 15
22 Kim Johansen Herre 00:20.37 167
23 Anders Lund Herre 00:20.39 51
24 Kim Diabelez Herre 00:20.44 60
25 Henrik Petersen Herre 00:20.54 90
26 Ricki Sølbek Herre 00:20.56 193
27 Daniel Trosek Herre 00:21.10 138
28 Thomas Schmidt Herre 00:21.12 99
29 Sønnich Sønnichsen Herre 00:21.17 128
30 Søren Sørensen Herre 00:21.20 91
31 Per Winterskov Herre 00:21.37 27
32 Robert Nielsen Herre 00:21.44 40
33 Niels Nielsen Herre 00:21.59 80
34 Jan Schrøder Herre 00:22.10 17
35 Claus A Nielsen Herre 00:22.33 113
36 Per Nielsen Herre 00:22.46 141
37 Uffe Raun Herre 00:23.02 155
38 Lars Lauridsen Herre 00:23.10 50
39 Jakob Møller Herre 00:23.32 16
40 Dennis Jensen Herre 00:24.02 21
41 Arne Nicolaisen Herre 00:24.54 12
42 Kim Lønborg Herre 00:25.10 174
43 Danny Christensen Herre 00:26.05 153
44 Oliver Neumann Herre 00:26.58 108
45 Karl Petersen Herre 00:27.16 102
46 Norbert Etienne Herre 00:27.48 107
47 Richard Moldt Herre 00:28.04 156
48 Morten Christensen Herre 00:29.51 82
49 Peter Kraft Herre 00:31.43 162
50 Knud Nielsen Herre 00:31.45 146
51 Ivan Baltsersen Herre 00:32.05 58
52 Morten Overgaard Herre 00:34.15 65

Til toppen

Damer 9,2 km.

Placering Navn Deltagernr. Resultat Distance (navn)
1 Borgarhjørt Maria Holm 1124 00:38.29 Damer
2 Solvejg Oltmann 1093 00:43.58 Damer
3 Gerda Nicolaisen 1007 00:44.39 Damer
4 Jane Pedersen 1092 00:44.54 Damer
5 Nina Callesen 1085 00:48.55 Damer
6 Lilian Gad 1055 00:48.58 Damer
7 Jeanne Lausten 1073 00:49.10 pige u16
8 Helen Schmidt 1116 00:49.15 Damer
9 Lone Bjerg 1099 00:49.22 Damer
10 Merethe Reifling 1059 00:49.54 Damer
11 Christine Sandberg 1004 00:50.02 Damer
12 Agnieszka Swiert 1033 00:50.27 Damer
13 Lis Jacobsen 1080 00:50.31 Damer
14 Lisa Jønsson 1066 00:50.59 Damer
15 Rie Overgaard 1035 00:51.54 Damer
16 Birgit Nielsen 1023 00:51.58 Damer
17 Anita L. Schmidt 1095 00:52.21 Damer
18 Lona Skov 1021 00:52.24 Damer
19 Tine Bennedsen 1114 00:52.37 Damer
20 Birte Frisk 1038 00:52.48 Damer
21 Cecilie Mauritsen 1070 00:53.11 Damer
22 Jette Lausten 1074 00:53.36 Damer
23 Susanne Hansen 1088 00:53.57 Damer
24 Anni Schade 1078 00:54.06 Damer
25 Inga Erichsen 1121 00:54.16 Damer
26 Jette Johansen 1089 00:54.31 Damer
27 Eva Sønnichsen 1010 00:54.34 Damer
28 Helle Q. Petersen 1029 00:54.37 Damer
29 Heidi Jepsen 1130 00:54.49 Damer
30 Anne-Marie Olesen 1065 00:54.56 Damer
31 Helle Brade Hansen 1115 00:54.59 Damer
32 Lis Bøgebjerg Jørgensen 1060 00:55.02 Damer
33 Mette Bendesen 1123 00:55.06 Damer
34 Britta Kiholm 1006 00:55.32 Damer
35 Helle Bruun Madsen 1022 00:55.36 Damer
36 Viola Holst 1067 00:55.49 Damer
37 Dorthe Schmidt 1090 00:56.03 Damer
38 Nikoline Mauritsen 1071 00:56.31 Damer
39 Ute Hoffmann 1057 00:56.44 Damer
40 Randi Larsen 1096 00:56.51 Damer
41 Daliah Lindberg 1079 00:57.04 Damer
42 Dorthe L. Olsen 1108 00:57.24 Damer
43 Margit Sørensen 1008 00:57.27 Damer
44 Rita Hansen 1097 00:57.30 Damer
45 Jette Hansen 1018 00:57.33 Damer
46 Lis Thomsen 1062 00:57.36 Damer
47 Karin Karlsen 1091 00:58.05 Damer
48 Eva Schultz 1056 00:58.08 Damer
49 Marianne Port 1077 00:58.25 Damer
50 Hanne Vestergård Pedersen 1015 00:58.31 Damer
51 Solvej Zeerow 1048 00:59.34 Damer
52 Jette Lützen 1045 00:59.43 Damer
53 Else Minna Lund 1017 01:00.01 Damer
54 Hanne Christensen 1052 01:02.11 Damer
55 Helga Nørgaard 1119 01:02.14 Damer
56 Hanne Paulsen 1019 01:02.24 Damer
57 Else Marie Carstensen 1118 01:05.13 Damer

Til toppen

Herre 9,2 km.

Placering Navn Deltagernr. Resultat Distance (navn)
1 Gert Iversen 1101 00:35.21 Herre
2 Leo Tjellesen 1098 00:35.54 Herre
3 Carsten Jepsen 1076 00:36.01 Herre
4 Antoine Perard 1011 00:37.17 Herre
5 Gert van den Manuel 1013 00:37.20 Herre
6 Chris Tygesen 1040 00:37.29 Herre
7 Holger Lassen 1126 00:37.35 Herre
8 Peter Bonnichsen 1001 00:38.04 Herre
9 Calle Frisk 1009 00:38.49 Herre
10 Niels Ole Nissen 1042 00:38.52 Herre
11 Michael Davidsen 1128 00:39.24 Herre
12 Jan Henriksen 1049 00:40.20 Herre
13 Tommy Nahne Brodersen 1107 00:41.05 Herre
14 Christian Paasch Marqurdsen 1086 00:41.11 Herre
15 Christian Lützen 1046 00:41.59 Dreng u16
16 Gleen Bregnø 1025 00:42.03 Dreng u16
17 Torben Severinsen 1109 00:42.14 Herre
18 Hans Bjerg 1100 00:42.19 Herre
19 Kurt Jensen 1104 00:42.27 Herre
20 Claus Raun 1125 00:42.52 Herre
21 Kåre Pedersen 1053 00:43.00 Herre
22 Michael Juhl 1122 00:43.22 Herre
23 Jens-Ole Stamp 1084 00:43.36 Dreng u16
24 Frank Clausen 1030 00:43.39 Herre
25 Karsten Lauridsen 1102 00:43.44 Herre
26 Michael Schade 1082 00:43.49 Herre
27 Erik Boldt 1054 00:43.51 Herre
28 Anders Henningsen 1014 00:43.54 Herre
29 Stefan Nauschütt 1083 00:44.16 Herre
30 Godtfred Degn 1031 00:44.33 Herre
31 Tage Bruun 1063 00:44.44 Herre
32 Regin Stark Hansen 1105 00:44:51 Herre
33 Bent Conrad 1028 00:45.29 Herre
34 Leander Tychsen 1058 00:45.33 Herre
35 Jesper Lindholm 1106 00:46.03 Herre
36 Jesper Kiholm 1005 00:46.21 Herre
37 Leif Ibsen 1064 00:46.28 Herre
38 Egon Kellegaard 1036 00:46.33 Herre
39 Kurt Carstensen 1081 00:46.49 Herre
40 Jørgen Konstmann 1113 00:47.09 Herre
41 Karl-Aage Thylkjær 1039 00:47.17 Herre
42 Georg Jensen 1043 00:47.21 Herre
43 Leif Lützen 1044 00:47.27 Herre
44 Marcel Van den Hengel 1002 00:47.47 Herre
45 Benny Grøn 1112 00:48.34 Herre
46 Sebastian Budzyist 1075 00:49.07 Herre
47 John Nissen 1117 00:49.12 Herre
48 Hans K. Schmidt 1094 00:49.26 Herre
49 Sune Pedersen 1047 00:49.56 Herre
50 John Erichsen 1120 00:50.20 Herre
51 Michael Jensen 1110 00:50.40 Herre
52 Bent Sørensen 1041 00:50.49 Herre
53 Finn Hansen 1111 00:51.03 Herre
54 Martin Lindrum 1012 00:52.18 Dreng u16
55 Henrik Christensen 1027 00:53.02 Herre
56 Michael Christensen 1050 00:53.06 Herre
57 Helge Jensen 1087 00:53.13 Herre
58 Kurt Tarp 1103 00:53.17 Herre
59 Torben Kraft 1068 00:53.43 Herre
60 Lasse Holm 1026 00:56.06 Herre
61 Martin Mortensen 1032 00:56.09 Herre
62 Jørn Mauritzen 1069 00:56.35 Herre
63 Peter Jensen 1129 00:57.40 Dreng u16
64 Bernard Garnier 1051 01:02.53 Herre

Til toppen